Titulní obrázek

Datsun bude mít platformu Lady

Publikováno: 12.leden 2013

Nissan má s ruskou automobilkou Ladou opravdu velké plány, a to prostřednictvím vozů Datsun. Ty budou postaveny právně na nové platformě Lady Kalina. Aliance Renault-Nissan tak brzy začne nést první ovoce.

Podvozek ovšem svůj původ v Ladě zapírat nehodlá. Levné automobily Datsun budou postaveny na nové platformě Lady Kalina. Při konstrukci modulární platformy se počítalo se shodnými brzdami a řízením. Horní část karoserie a interiér však budou odlišné, s Ladou si je nespletete.

Nissan chystá Datsuny v roce 2014 nejen pro Rusko, objeví se také v Indii a Indonésii. Jejich výroba poběží u AvtoVAZu v Togliatti vedle modelů Lady a Nissanu Almera G11. Kapitálové propojení aliance Renault-Nissan a ruského výrobce, které se v budoucnu ještě rozšíří, tak musí být využito bezezbytku. Produkce pro zbylé dva jmenované státy bude ovšem také lokální, transport z Ruska nepřipadá v úvahu, zbytečně by vozy zdražoval.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Ředitel Datsunu Vincent Cobee nedávno stejnému serveru potvrdil, že na začátku se objeví dva modely, premiéru si odbudou ještě příští rok. Rok 2015 přivítá třetí řadu. Karosářské varianty však Cobee odmítl blíže specifikovat.

Základní cena nepřesáhne 2.300 eur (necelých 58.000 korun). Hlavní konkurenci představují čínské značky. Nissan chce v Rusku zvýšit odbyt ze současných 170 tisíc nových aut ročně na 400 tisíc, a to v horizontu příštích čtyř let. Rusko je pro Nissan velmi důležité. Pokud současný silný rubl vydrží, stane se velmi lukrativním trhem. Aliance rozšířila výrobní závod v indickém Chennai. První novodobý Datsun bude přeznačená Lada Granta.