Titulní obrázek

Facelift Renaultu Fluence

Publikováno: 4.listopad 2012

Nový levný sedan Renault Fluence má za sebou facelift. Stává se konkurencí pro Škodu Rapid. Designově je podobné modelu Clio. Automobilka nyní nabízí nové pohonné jednotky.

Model Fluence dostal v rámci faceliftu o něco hezčí křivky. Poznáte je hlavně při pohledu zepředu, kde si nelze nevšimnout obřího loga automobilky. Vypadá to, že tohle bude tvář nových Renaultů. Naopak uvnitř se toho zas tak moc nezměnilo, nové jsou digitální přístroje a audiosystém standardně podporuje Bluetooth a USB.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Facelift se neomezil jen na designové retuše exteriéru, ale výrazně se podepsal i na tom, co můžete najít pod kapotou. Je tu úplně nový benzínový motor 1.6 16V 115, který pracuje ve spojení s bezestupňovou převodovkou CVT a na přední kola vysílá rovnou 115 koní. K dispozici budou ještě dva dieselové motory. Jeden osvědčený, s výkonem 110 koní, kde vás o řazení připraví dvouspojkový automat EDC a pak úplně nová šestnáctistovka s výkonem 130 koní.

Renault Fluence se vyrábí v Turecku, a právě tam se v rámci Istanbul Motor Show představí vůbec poprvé veřejnosti. Do Česka pochopitelně dorazí také, přičemž k navýšení cen nemá dojít.