Titulní obrázek

Nový Renault Clio - již čtvrtá generace malého hatchbacku

Publikováno: 4.únor 2013

Další novinka je na automobilovém trhu. Dorazila totiž již čtvrtá generace malého hatchbacku Renault Clio. V nabídce bude s novým přeplňovaným tříválcem a spoustou technických vymožeností. Hatchback se představil poprvé již v roce 1990. Za dobu jeho existence se vyrobilo 11,5 milionu vozů.

Model vypadá neobvykle. Za designem stojí Laurensen van den Acker. Vůz má na délku 4,06 metru, výšku o 4,5 cm nižší. Parkovací kamera pomůže výhledu vzad. Ve výbavě nechybí ani bezklíčový vstup a kvalitní stereo. Novinkou je automatická převodovka EDC. Ta má šest stupňů a dvě spojky. Multimediální systém Renault R-Link je zabudován v sedmipalcovém tabletu. K dispozici bude dotykový displej a připojení na internet s navigací.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Další vymožeností vozu je stahování vlastních aplikací do auta. Aplikace umožní výběr mezi šesti různými zvuky motoru, zároveň vše bude provázeno aktuální rychlostí a otáčkami. Za volantem tohoto modelu si možná budete připadat jako ve voze Renault Alpine A110-50. Pod kapotou je je benzínový přeplňovaný tříválec Energy TCe 90, který nabídne 90 koní při 5500 ot./min, točivý moment 135 Nm bude k dispozici od 2500 ot./min.

Nejvýkonnější benzínovou jednotkou se stane TCe 120, která bude nabízena výhradně s automatickou převodovkou EDC se dvěma spojkami. Výkon bude 120 koní, točivý moment sahá až na 190 Nm (od 1750 ot./min). Fanoušky naftových motorů se pokusí uspokojit nový Energy dCi 90, který disponuje točivým momentem 220 Nm, ten bude k dispozici od 1750 ot./min.