Titulní obrázek

Renault prodává skladová Clia z Británie v Japonsku

Publikováno: 4.duben 2013

Automobilka Renault nyní bude prodávat na japonském trhu skladová Clia. Tamější lidé vůz označují jako Lutecia. Model nabídne špičkovou kvalitu Initiale Paris, kontrolu stability, automatickou klimatizaci, bezklíčkový vstup a startování s tradiční hands free kartou a audio systém.

Techniku v útrobách představuje zážehový čtyřválec 1,6i 16V s 81 kW (110 k), točivý moment přenáší na přední kola výhradně čtyřstupňová samočinná převodovka. Daleko na východě lze koupit také levnější verzi Expression s šesticí vzduchových vaků, ESP, manuální klimou, elektrickým balíčkem, CD/MP3 rádiem a mlhovkami. Motor zůstal stejný, alternativou je ovšem pětistupňová přímo řazená transmise.

Nejdůležitější na celé věci je, že auta nejsou nově vyrobená. Pocházejí z britských skladů, byla pouze přeznačena. Umístění volantu i řízení se přece měnit nemuselo, vždyť Japonci jezdí také vlevo. Důvodem je, že Renaultu se ve Spojeném království vůbec nedaří a potřebuje se zbavit hromadných zásob.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Vozy tedy poputují na lodi skoro přes půlku světa do Japonska, kde o ně zájem je. Celní zátěže se zbavit nemohou, ta je povinná, přesto jejich ceny v daleké zemi na východě oproti minulosti klesly.