Titulní obrázek

Renault Trucks přichází s novou aplikací

Publikováno: 16.květen 2013

Společnost Renault Truks v současné době začala používat novou aplikaci EcoCalculator. Novinka má kontrolovat úrovně emisí CO2 a NOx v gramech a na kilometr.

Jakmile se do aplikace vloží technické údaje konkrétního vozidla může poskytovat informace o úrovních emisí CO2 a NOx v gramech na tunu a na kilometr. Důvodem pro uvedení tohoto systému je skutečnost, že od 1. října roku 2013 budou ve Francii všechny firmy zajišťující dopravní služby (přepravci, stěhovací služby, taxi a další) povinny poskytovat svým klientům u každé zakázky údaje o emisích oxidu uhličitého a oxidů dusíku.

Po stažení aplikace EcoCalculator, dostupné zdarma na App Store a Google play, do ní uživatel vloží údaje o emisní normě, kterou dané vozidlo splňuje (Euro I až V, EEV), typu používaného paliva (diesel nebo CNG), hmotnosti přepravovaného nákladu, délce trasy a spotřebě paliva na 100 kilometrů.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Po zadání těchto údajů vypočítá EcoCalculator úroveň emisí oxidu uhličitého a oxidu dusíku v gramech na tunu a na kilometr. Uživatel pak může tato data uložit nebo je přímo odeslat prostřednictvím elektronické pošty.

Nová aplikace bude určitě velmi oblíbená.