Titulní obrázek

Renault Captur - malý městský crossover

Publikováno: 27.leden 2013

Automobilka Renault obohatí trh o malý městský crossover model Captur. Velká premiéra je plánována na březen na autosalon v Ženevě. Vůz nabídne komfort, praktičnost i technické vlastnosti na dobré úrovni.

Renault chtěl hlavně zkombinovat prostor a praktičnost MPV s kompaktností malého auta a stylem SUV. Na pohon všech kol bychom měli zapomenout. Kromě drsnějšího vzhledu o moc více než klasické clio nenabídne. Na délku má oproti cliu jen o šest centimetrů víc (412 cm) a využívá stejnou techniku.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Vnitřek slibuje značka prostorný a komfortní, Renault už u clia vsadil na rozsáhlé možnosti personalizace, tedy přizpůsobování vozu podle chutí klienta. Různé barvičky, doplňky a finiše povrchů nabídne v katalogu i captur.

Koupit si jej budete moci i provedení s dvoubarevným lakováním, u kterého budou mít sloupky a střecha odlišnou barvu od zbytku karoserie.

Chybět nebudou moderní vychytávky usnadňující řidiči ovládání, třeba odemykání a startování bez klíčku. Parkovací čidla doplní couvací kamera a bude zde i velké multimediální rozhraní vetknuté do přístrojovky. Dá se čekat, že nabídka motorů bude kopírovat tu z clia, včetně přeplňovaného tříválce 0,9 litru.