Titulní obrázek

Renault Espace - na trhu již 28 let

Publikováno: 23.červenec 2012

Vůz Renault Espace válčí na trhu už velmi dlouho. Společně s Chryslerem Voyager se řadí k zakladatelům kategorie rodinných přepravníků. Nyní je to 28 let, kdy vyjel první Espace. Dohromady se jich zatím vyrobilo více jak milion.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Nový facelift se týká nejen detailů v exteriéru a interiéru, ale také motorů a jejich spotřeby emisí. Motory mají nyní nižší spotřebu a samozřejmě i emise. Dieselový motor 2.0 dCi o výkonech 130, 150 a 175 koní má teď o 0,8 litru na 100 km nižší spotřebu a protože vypouští jen 150 g/km CO2, tak například Francouzi zaplatí ročně o 550 eur na daních méně. A to už je znát.Přeplňovaný benzínový dvoulitr má také nižší spotřebu - o 0,3 litru na 100 km.

Mnoho dalších změn již není. Renault zapracoval na drobnostech. Na sedadlech najdete odolnější látku, která se neopotřebovává častým čištěním a snese velkou zátěž. Renault nechal o omlazeném MPV Espace promluvit i Alaina Prosta, mistra světa v F1. Ten se samozřejmě rozplýval nadšením a nezapomněl se povinně zmínit i o sportovnosti.