Titulní obrázek

Renault otevře již čtvrtou generaci hatchbacku Clio

Publikováno: 13.srpen 2012

Renault otevře již čtvrtou generaci hatchbacku Clio. Premiéra se bude konat na autosalonu v Paříži. Autosalon se plánuje na začátek října. Oproti současnému Cliu bude novinka nabízena s pětidveřovou karoserií.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Automobilce se prý nevyplatí vyrábět třídveřový model, ten si totiž kupuje méně zákazníků. I když Peugeot 208 upřednostnil menší stavbu, nové Clio by mělo být trochu větší. Jako inspiraci designu si automobilka zvolila studie Zoe, DeZir, Captur a R-Space, z produkčních modelů pak facelift malého Twinga. 

Nový model by měl být údajně osazen jen přeplňovanými motory. Tříválec  0,9 TCe (63 kW) je použit jako základ, dále čtyřválcem 1,2 TCe (77/85 kW) a 1,4 Energy TCe (100 kW). Ovšem informace jsou různé, jiné zdroje totiž tvrdí, že by tu měl být zabudován i kompresový tříválec Nissanu 1,2 DIG-S se 74 kW.

Vůz by měl mít šestnáctistovku o výkonu 140 kW. Prozatím není jisté, zda se model začne prodávat od roku 2013 nebo 2014 jako nová generace základního turbodieselu – 1,2 dCi.

Společnost novému modelu Clio věří a mají s ním velké plány. Zájemce by měla lákat dokonce největší reklmaní kampaň automobilky Renault za celých dvacet let. Jako hlavní téma kampaně byla zvolena bezpečnost a kvalitní zpracování auta.