Titulní obrázek

​Renault chce konkurovat vozům VW Passat

Publikováno: 2.říjen 2012

V roce 2016 by měl Renault představit žhavou novinku, která by měla být ještě oblíbenější než model Laguna. Vůz prý bude mít základ v korejském Samsungu SM7. Renault by chtěl konkurovat hlavně automobilům VW Passat.

Renaultu se již nějaký čas na Britských ostrovech nedaří. Na sklonku lonškého roku se z britské nabídky odporoučela Laguna, Modus, Wind. Pole vyklidil i Kangoo, Trafic a Espace. A ani v Evropě nemá Laguna extra silnou pozici. V Česku za Passatem výrazně zaostává, od začátku roku se prodalo 634 Passatů, 385 garáží vyplnilo Mondeo, ale jen 87 Lagun našlo svého majitele. Ofenzivě proti německým vozům má pomoci nový model, který bude v nabídce čnít nad Lagunou.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Podle britského Autocaru by měl mít nový model základy v korejském Samsungu SM7. Vzhledem k fázi vývoje ho ale nemůžeme čekat dříve, než v roce 2016. A to je za docela dlouhou dobu. To už totiž bude klepat na dveře osmá generace Passatu.

Bude tedy hodně těžké přesvědčit majitele dosluhujících Passatů aby přestoupili do nového Renaultu než měnit to, co funguje.