Titulní obrázek

Renault Clio v nové luxusní divizi Initiale Paris

Publikováno: 24.září 2012

Autosalon v Paříži je již za dveřmi. Automobilka Renault tu představí čtvrtou generaci modelu Clio, v luxusním provedení Initiale Paris. V první fázi značka poskytne úpravu stávajících Renaultů, poté půjde i o samostatné modely. Renault je přesvědčen, že model Clio Initiale Paris nabídne luxusně vybavený interiér a speciální úpravy vzhledu.

Ty mají zahrnovat specifické barvy karoserie, speciální design kol nebo chromované lišty. Podobná vylepšení má přivézt i konkurenční Peugeot 208 XY. Zatím není jasné, kolik bude Clio Initiale Paris stát a kdy se začne prodávat. Tyto informace bychom se však měli dozvědět při premiéře auta na letošní Mondial de l'Automobile.  Podle plánů Renaultu se nabídka designových úprav Initiale Paris v první fázi rozroste na čtyři až pět modelů značky. Mezi nimi se má objevit i budoucí generace MPV Espace. Poté Initiale Paris nabídne samostatné modely, podobně jako řada DS (Different Spirit) konkurenčního Citroënu.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Nový Renault Clio bude levnější než předchůdce „Už máme tým designérů a inženýrů pracujících na spuštění značky Initiale Paris," řekl Carlos Tavares, provozní ředitel Renaultu, v rozhovoru pro francouzské noviny La Tribune.

Vedle projektu Initiale Paris Renault pracuje také na oživení značky Alpina. Sériový vůz s logem této slavné značky má dorazit v roce 2015, nebo o rok později. Práce na obnovení Alpiny už naznačil letošní koncept Renault Alpine A110-50.