Titulní obrázek

Pro Mercedes-Benz a Renault-Nissan je jejich spolupráce zatím nejistá

Publikováno: 28.srpen 2012

Dostupné informace hovoří o spolupráci koncernu Daimler s aliancí Renault-Nissan na vývoji a výrobě kompaktních modelů značky Mercedes-Benz. Koncern by však poprvé poskytl techniku některého ze svých vozů.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Automobily by se mohly stát plodem společného vývoje kompaktní modely značek Mercedes-Benz a Infiniti, jejichž výroba by měla probíhat od roku 2016 ve východní Evropě. V souvislosti s tím byl zmíněn výrobní podnik automobilky Mercedes-Benz v Maďarském Kecskemét, v němž současnosti probíhá produkce vozů tříd A a B. Společně vyvíjené modely by mohly přispět k výraznému snížení nákladů na vývoj.

Mercedes-Benz se navíc snaží získat mladší zákazníky, což se mu v současnosti daří s novou generací třídy A. Japonské značce Infiniti by mohl společný vývoj nového modelu s Mercedesem usnadnit vstup do třídy prémiových kompaktů, v níž zatím žádného zástupce nemá a zároveň i zvýšit prestiž v očích některých zákazníků.  Mluvčí koncernu Daimler nicméně označuje tuto zprávu za spekulaci a mluvčí aliance Renault Nissan se k ní nevyjadřují.